Back to Top

Revize pojistné smlouvy


POJIŠTĚNÍ MÁ ODRÁŽET AKTUÁLNÍ ŽIVOTNÍ SITUACE

Životní pojištění, povinné ručení, úrazová pojistka. Pojistky uzavíráme v určité situaci a za určitým účelem. Je dobré se na sjednané podmínky občas podívat.

Možná jste se s partnerem vzali, narodily se vám děti, máte lepší auto nebo nový dům – zkrátka vaše původní situace se razantně změnila a dřívější pojištění už nemusí aktuálnímu stavu stačit.

REVIZE POMŮŽE ODHALIT ŠPATNÉ NASTAVENÍ PODMÍNEK

Naše životy se postupně mění. Rodinný stav nebo třeba i naše zdraví. To ale může velmi často zkomplikovat třeba plnění u životního pojištění.

Pak může nastat situace, kdy se pojištěnci opravdu něco stane a pojišťovna buď odmítne plnění zcela, nebo vyplatí jen velmi malou částku. Právě tomu se dá předejít revizí pojistné smlouvy, kdy znovu zvážíte aktuální situaci a rizika, která by mohla nastat.

AKTUALIZACE SMLOUVY JE VÝHODNÁ

Revize pojistek může některé platby i snížit. Typické je to třeba pro povinné ručení a havarijní pojištění. Lidé velmi často zapomínají, že jejich vůz stárne a nebo že aktualizací smlouvy můžou ušetřit či získat lepší podmínky a pojistné limity.

Revizi smluv je výhodná a je dobré ji provádět v pravidelných intervalech nebo při jakékoli zásadnější změně životní situace.